СКУТЕРИСТИТЕ ОТ "ПОРТ ЛОМ" СПЕЧЕЛИХА ТРЕТИЯ КРЪГ ОТ РЕПУБЛИКАНСКОТО ПЪРВЕНСТВО

Дата на публикуване: 13.09.2021 11:13

Отборът на Клуба по водомоторен спорт „Порт Лом“, със старши-треньор Спиридон Дочев, Почетен гражданин на Лом, спечели третия кръг от Републиканското първенство и Купата на Северозападна България, който се проведе на 11 и 12 септември.

Ломският отбор заслужи 7821. На второ място се класира клубът от Тутракан със 7050 т., а на трето място остна отборът на Ряхово с 2706 точки. В крайното класиране от състазението на местата от четвърто до девето се наредиха тимовете на Кърджали, КВЕС Първомай, Балчик, ПС Първомай, Варна и Русе.

В клас F 350 победител е Добромир Димитров, а съотборникът му Ивайло Менчов е със сребърен медал. Добромир Димитров се класира втори в клас F 250. Сребърни медали заслужиха и Дилян Миленков в кл. R 1000, Ивайло Менчов в кл. SC 550 и Кристиян Йорданов в кл. JT 250. Марио Манойлов в кл. R 1000 и Деян Йорданов в кл. JT 250 спечелиха бронзови медали. Своя принос за отборната победа на „Порт Лом“ дадоха и Ивайло Иванов – четвърти в кл. SC 550, SA 250 – Александър Коцев - четвърти в кл. SA 250 и Николай Николов – шести в кл. F 150.